Herbata premium – jak ją rozpoznać

Czy to herbata premium?

Dla wielu z nas wybór dobrej herbaty może być zadaniem trudnym. Będąc amatorami, najczęściej kierujemy się ceną jako główną, a może dla wielu jedyną cechą, jaką musi posiadać herbata premium. Co oczywiste jest to duży błąd, który sprawia, że często dajemy się naciągnąć i przepłacamy za produkt niskiej jakości. Na co więc zwracać uwagę chcąc wybrać herbatę dobrej jakości i nie zapłacić za nią zbyt wiele?

Smak przede wszystkim

Po pierwsze liczy się nasz gust. Dobra herbata to taka, która nam smakuje. Wydaję się to banałem, ale wielu z nas o tym zapomina i krępuje się przed kupnem tańszych produktów. Co oczywiste, nie ma w tym żadnego wstydu, że lubimy taką, a nie inną herbatę. Nawet jeśli nasz wybór to odrzucana przez smakoszy mieszanka.

Torebka czy susz

Po drugie, herbata sypana, czy w torebkach? Chcąc, aby przykładowo nasza herbata earl grey była jak najwyższej jakości nie może zdecydować się na jej wersję torebkową. Oczywiście można znaleźć smakoszy i tej wersji, ale arbitralnie można uznać, że tylko forma liściasta, sypana jest godna polecenia.

Zapach

Po trzecie, czy herbata pachnie? Kolejnym czynnikiem, który pozwala wybierać najlepsze herbaty, jest zapach unoszący się po otwarciu ich opakowań. Jeżeli jest on świeży, intensywny, mocno herbaciany oznacza to, że susz był dobrze przygotowany i wysokiej jakości. Jeśli natomiast po otwarciu pudełka herbaty nie czujemy nic lub prawie nic to taki produkt z pewnością należy omijać szerokim łukiem.

Każdy ma swój gust

Reasumując jednak, jak wybrać, by była to herbata premium? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie bowiem wysoka jakość dla każdego może mieć nieco inną definicję. Jedni powiedzą, że wyznacznikiem jest wysoka cena, inni, że egzotyczny kraj pochodzenia, czy piękny zapach suszu. Ostatecznie jednak wszystko sprowadza się do naszego smaku i tego, czy kubek zaparzonej herbaty sprawia nam przyjemność. Jeśli tak, wszystko jest w porządku i herbata jest dla nas wysokiej jakości.