Herbata czerwona i zielona w odchudzaniu

Detoksykacja organizmu

Herbata jest prawdopodobnie drugim, po czystej wodzie najzdrowszym napojem. Obie herbaty są najczęściej używane do detoksykacji i utraty wagi. Zielona herbata od lat jest podstawą wielu planów detoksykacyjnych, podczas gdy herbata czerwona powoli zyskuje na popularności.

Detoksykacja – inaczej detoks, to głównie metoda eliminowania z organizmu szkodliwych i zbędnych produktów przemiany materii. Doprowadzają one do tego, że człowiek jest zmęczony, a dodatkowo ma do czynienia z kłopotami żołądkowymi.

Zielona herbata i jej zalety

Lepiej kupić sypką herbatę liściastą zamiast gotowych torebek. Warianty herbat ekspresowych powstają najczęściej z połamanych liści i łodyg. Takie fragmenty zwykle pozostają po zerwaniu całych liści i są znacznie bardziej suche, tracąc większość swoich pierwotnych składników odżywczych. Herbata zielona przeważnie zawiera kofeinę, choć w niewielkich ilościach.

Zalety herbaty zielonej:

  • Poprawia ogólny stan zdrowia, pomagając chronić komórki, zmniejszać stany zapalne, a nawet zwalczać niektóre komórki rakowe.
  • Zawiera substancje chemiczne stymulujące pracę mózgu, które poprawiają ogólne funkcjonowanie mózgu, a nawet mają działanie przeciwlękowe.
  • Zawiera składniki bakteriobójcze, które pomagają poprawić zdrowie zębów i zmniejszyć ryzyko infekcji w organizmie.
  • Wzmacnia funkcje trawienne organizmu, sprzyjając powstawaniu dobrych bakterii jelitowych.
  • Polepsza zdrowie układu krążenia.
  • Pomaga utracić wagę poprzez zwiększenie metabolizmu, spalanie tłuszczu i zwiększenie wydajności fizycznej.

Czerwona herbata

Herbata czerwona ma prawie takie same zalety, jak zielona, w tym kilka innych: pobudza krążenie, poprawia dobry i obniża zły cholesterol. Może być także stosowana w celu poprawy kondycji paznokci i włosów. Ponadto ta herbata przewyższa zieloną herbatę w detoksykacji, ponieważ wykazano, że jest ona o około 50% skuteczniejsza w usuwaniu toksyn z organizmu.

Herbaty wspomagające utratę wagi

Obie herbaty mają wiele właściwości wspomagających odchudzanie, takich jak spalanie tłuszczu oraz działanie energetyczno-motywacyjne wspomagające aktywność fizyczną. Jednak żeby powstała dobra herbata i usunęła toksyny z organizmu, musi być wolna od zanieczyszczeń, takich jak np. metale ciężkie.
Warto podczas odchudzania wspierać się herbatą imbirową, ponieważ przyspiesza ona spalanie tkanki tłuszczowej. Rozgrzewające właściwości organizmu sprawiają, że wszystkie procesy działają intensywniej, w tym przyspieszenie metabolizmu. Herbata z imbirem pomaga również oczyścić organizm z toksyn, których zatrzymywanie często uniemożliwia walkę z dodatkowymi kilogramami. Należy jednak podkreślić, że regularne spożywanie napoju z dodatkiem imbiru wspomaga proces odchudzania, ale go nie zastępuje.

Sklep z herbatami

Jeśli jest się smakoszem herbaty, to warto pomyśleć, żeby zaopatrzyć się w zestawy do herbaty. Czasem można sprawić sobie niespodziankę albo zrobić prezent bliskiej osobie. Herbata jest dobrym prezentem na ślub, urodziny, imieniny i pod choinkę. Jest wiele sklepów, w których można kupić takie gatunki jak np. herbata rooibos. Ta herbata czasem jest nazywana czerwoną herbatą, jednak niesłusznie. Picie tej herbaty sprzyja układowi odpornościowemu i działa przeciwzapalnie. Sklep z herbatami oferuje różne smaki, które są dostępne na wagę. Również znajdziemy tam herbaty czerwone i zielone. Można je zalać wrzątkiem kilka razy.