Herbaty świata w wersji zielonej

Pozytywne właściwości herbaty zielonej

Nie ulega wątpliwości, że zielona herbata stała się bardzo popularna ze względu na jej prozdrowotne właściwości. Mianowicie herbata ta zawiera wiele cennych dla organizmu mikroelementów, aminokwasów i witamin. Ponadto ten aromatyczny napój poprawia wygląd skóry, obniża poziom trójglicerydów i stymuluje układ krążenia. Z całą pewnością najlepsze herbaty świata mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Co więcej, regularne picie herbaty zielonej powoduje rozpad cząsteczek tłuszczu i ich utlenianie. Tak więc przyspiesza ona metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową.

Zielone herbaty świata

Oczywiście herbata zielona dostępna jest na rynku pod wieloma gatunkami, które różnią się od siebie smakiem i kolorem. Głównie pochodzi ona z Chin i Japonii, aczkolwiek produkuje się ją także w Korei. Otóż do najsłynniejszych gatunków chińskiej herbaty zielonej należą Long Jing, Bi Luo Chun Ani Bai Cha, Tai Ping Holu Kui, Lu’an Gua Pian, Xinyang Mao Jian i Mending Gan Lu. Z kolei w Japonii herbata zielona nazywa się po prostu herbatą. Wśród najpopularniejszych japońskich zielonych herbat można wymienić Bancha, Genmaicha i Matcha.
Natomiast uprawa zielonej herbaty jest czasochłonna i wymaga specjalnych warunków. Otóż ten rodzaj herbaty wymaga odpowiedniej temperatury oraz dużej ilości słońca i opadów. Dlatego uprawia się ją w rejonie klimatu tropikalnego lub subtropikalnego.

Właściwe parzenie

Warto zaznaczyć, że podczas parzenia zielonej herbaty należy zwrócić uwagę na temperaturę i czas zaparzania. Zatem zielona herbata powinna być zawsze zalewana wodą o temperaturze minimum 70-80°C. Naturalnie nie każdy konsument posiada w domu odpowiedni termometr. W takim przypadku wystarczy odczekać siedem minut od chwili zagotowania się wody. Dodatkowo przygotowany napar musi być zaparzony pod przykryciem. Współcześnie sklep z herbatami proponuje wiele odmian zielonej herbaty. Dzięki temu klient ma możliwość wybrania herbaty według swojego gustu. Niewątpliwie bogactwo odmian i rodzajów zielonej herbaty sprawia, że każdy smakosz znajdzie dla siebie odpowiedni napar.