Zestaw herbat zielonych dla każdego

Zestaw herbat zielonych dla każdego

Obecnie coraz bardziej popularnym prezentem dla większości osób młodszych i starszych jest zestaw herbat. Jest to prezent ciekawy, zdrowy, a przede wszystkim oryginalny. Herbata zielona jest jednym z najpopularniejszych – zaraz obok czarnej – rodzajów herbat dostępnych na rynku. W głównej mierze związane jest to z faktem, że posiada ona naprawdę interesujący smak i bardzo dobre właściwości zdrowotne. Do tego praktycznie każdy sklep z herbatami i nie tylko ma ją w swojej ofercie. Zwykle decydując się na zestaw herbat zielonych, można w nim znaleźć klasyczne herbaty o standardowym smaku, jak również mieszanki z ziołami czy też dodatkami różnych owoców.

Zawartość zestawu

Oczywiście wybór herbat zielonych jest bardzo bogaty i każdy zestaw herbat będzie inny, jednak do najbardziej popularnych odmian zaliczyć należy:

  • lung ching – jej główną cechą jest pozytywny wpływ na procesy trawienne oraz obniżanie cholesterolu
  • gunpowder – nazwa ta pochodzi od faktu, że herbata przypomina proch strzelniczy, a jeśli chodzi o działanie prozdrowotne, to bardzo dobrze wpływa na układ immunologiczny
  • gyokuro – wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu cukru we krwi, a dodatkowo jest uważana za jedną z najszlachetniejszych odmian herbaty zielonej
  • sencha – dzięki jej właściwością każdy organizm może starzeć się odrobinę wolniej
  • bancha – jedna z podstawowych odmian zielonej herbaty, która nie zawiera zbyt dużych ilości kofeiny
  • Właściwości jakie ma zielona herbata

    Oczywiście każda z odmian pomimo swoich specyficznych właściwości jest bardzo zdrowa. Przyspiesza metabolizm, działa odkwaszająco oraz spowalnia procesy starzenia się naszego ciała, pozwalając na zachowanie zdrowia przez dłuższy czas. Jeśli chce się w pełni poznać dobroczynne właściwości herbaty zielonej, warto pić 2-5 filiżanek dziennie. Jak widać herbaty świata mogą być bardzo interesujące i warto je kupować na prezent, a zestaw herbat zielonych wyśmienicie się sprawdzi w tej kwestii. Jednak jak ze wszystkim, nie można przesadzać. Nawet najlepsze herbaty mogą zaszkodzić w nadmiarze.