Zielona herbata – środek do pięknych zębów

Zielona herbata

Zielona herbata jest nieocenionym źródłem przeciwutleniaczy, które zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory. Prawidłowy proces suszenia listków pozwala na zachowanie bogactwa witamin (A, C, z grupy B) oraz minerałów (żelazo, sód, wapń, potas). Natomiast mało osób wie, że jej regularne picie ma zdecydowanie więcej zalet dla ludzkiego organizmu. Może nawet być porównywalne z piciem naparów ziołowych i owocowych.

Nie lubisz wizyt u dentysty

Miłośnikami tego napoju powinni zostać przede wszystkimi ci, którzy nie przepadają za wizytami u stomatologa. Lecznicze efekty są możliwe dzięki zawartości bardzo dużej ilości fluoru. Wszystkie herbaty zielone wzmacniają szkliwo zębów, zapobiegają nieświeżemu oddechowi oraz chronią przed próchnicą. Mogą być równie skuteczne co płyny do higieny jamy ustnej, gdyż substancje w nich zawarte zmniejszą liczbę bakterii w jamie ustnej. Bakteriobójcze działanie jest możliwe dzięki zmianie pH w jamie ustnej na bardziej zasadowe oraz dzięki wysokiej koncentracji polifenoli. To niesamowicie dobra wiadomość dla osób, które zmagają się paradontozą. Ta przykra dolegliwość zaczyna się bardzo niewinnie i zazwyczaj rozwija się przez kilka lat. Na początku pojawia się problem z nadmiernym osadem na zębach, potem coraz częściej dochodzi do zapalenia dziąseł. Jeśli dentysta zauważył osłabienie w umocowaniu naszych zębów, to bez wahania powinniśmy zakupić dobry zestaw herbat w pudełku. Wzbogacenie posiłków zielonymi naparami może być naprawdę skutecznym uzupełnieniem zabiegów profilaktycznych.

Regularne picie zielonej herbaty – zdrowe zęby

Badania przeprowadzone w Japonii wykazały, że regularnie picie tego rodzaju herbaty przekłada się na tempo i ilość utraty zębów wraz z wiekiem. Zauważono bardzo jasny związek przyczynowo-skutkowy. Im więcej zielonej herbaty w diecie, tym lepszy stan zębów, mniejsze dolegliwości związane z próchnicą oraz rozwiniętą paradontozą. Jeśli nie chcemy wydać fortuny na zabiegi stomatologiczne, to sklep internetowy z herbatą powinien być jednym z najczęściej odwiedzanych przez nas miejsc w sieci. W tym przypadku zapobieganie może być po prostu przyjemne dla naszej duszy i podniebienia.